Backpacking ultralight

Školní výstavy - 1.ZŠ Lovosice (2008)

publikováno: 17. 12. 2008

Tuto techniku jsem si sám vymyslel. Kreslím pastelkami a propiskou na formát A4. Začínám kreslit od středu. Vymýšlím si různé motivy a věci, které nás obklopují nebo nejčastěji lidské obličeje či zvířata. Každý den kreslím jednu hodinu a více. Kresbu mám hotovou přibližně za půl měsíce. Dohromady celá práce trvá kolem 20 hodin. V budoucnu chci vytvářet kresby náročnější a obsahově ještě složitější. Snažím se o co největší detaily, aby byl obrázek co nejpropracovanější. Aby byly barvy co nejvýraznější, stojí mě to i velkou námahu, protože musím na pastelky velmi tlačit. Používám 24 barev pastelek a 6 barev zvýrazňovacích pastelek s propiskou, která má tenkou špičku a je důležitá pro vkreslení detailů.

Fotogalerie

Text

Druhá školní výstava před Vánoci (17.12.2008)


Vystaveno bylo 17 nejlepších výkresů na nástěnce s vánoční dekorací. Výstava se opravdu povedla a zaujala mnoho studentů 1.Zš.

Používám 24 barev pastelek a 6 barev zvýrazňovacích pastelek s propiskou, která má tenkou špičku a je důležitá pro vkreslení detailů. Používám obyčejný papír z tiskárny. Za jeden rok, co se této kresbě věnuji, jsem stihl udělat 23 výkresů formátu A4 a menší mandaly. V současné době kreslím téma - roční období. Protože potřebuji stále nové odstíny barev, začal jsem barvy pastelek i různě míchat. Můj koníček je velmi náročný na čas, ale radost, kterou mi udělá každý nový obrázek, za to určitě stojí.

(Jiří Petrák - žák z třídy 9.B)

Škola je tu! - první školní výstava (02.09.2008)

Před prázdninami jsem měl domluvenou výstavu ve škole. Stačilo domluvit se s paní učitelkou výtvarné výchovy. Dne 2.9.2008 proběhla výstava o velkou přestávku na chodbě školy. Kresby ležely na lavici a každý si mohl výkresy prohlédnout. Také jsem vytvořil malé pozvánky pro paní učitelky. Výstava pokračovala ještě další dvě přestávky. Všichni byli ohromeni z celé mé práce.
REKLAMA
Pro přihlášené návštěvníky se reklamy nezobrazí.

Přidej komentář

  
 
Sdílej přátelům
Klíčová slova: výstava, 1zš lovosice, lovosice, mandala, kresba, pastelky, automatická kresba

Nenašli jste, co jste hledali? Zkuste vyhledávač.