Skateboarding: fotky, videa a lokální závody

publikováno: 31. 12. 2015

Skate videa, fotky a zúčastněné závody v Ústeckém kraji od roku 2004. Jezdil jsem v skateparku Lovosice. Aktivně se zúčastňoval jarních závodů Skate Refresh Contest v Štětí.

Fotogalerie

Text

*** Skateboarding Lovosice 2014
Mé každoroční skate video natáčené delší dobu než jsem plánoval se nakonec dokončilo v podzimním období, tudíž můžete vidět ve videu prolínání dvou ročních období. Začali jsme hned první den v červenci až do října, kdy se nejvíce natáčelo. Většinu triků jsem dával ve skateparku, který je stále v dobrém stavu, dále v centru města a také na osmičce. Děkuji hlavně kameramanům (Ondřej Novotný a Dominik Jakubec) za výpomoc při natáčení mého videa a těším se zas příští rok.*** Skate Refresh Contest - Štětí (16.04.2011)
Čtvrtý Skate refresh contest proběhl ve štětínském skateparku za slunečného dne. Jel jsem můj osmý skateboardový závod. Spolu se mnou se zúčastnilo dalších 69 skateboardistů z celé republiky, ale i zavítali účastníci ze sousedního zahraničí. Během závodu panovala bezvadná atmosféra a triky padaly téměř napoprvé. Také děkuji všem fotografům, kteří odvedli dobrou práci. Můj nejoblíbenější padaný trik byl pop shove-it do 50-50 gringu nebo jednoduchý přelétávání fun boxu grabem.

*** Restart skateboards - Dolní Beřkovice (19.06.2011)
O nedělního dne se jely skate závody Restart Skateboards v Dolních Beřkovicích. Ze začátku to vypadalo na malou účast. Chvílemi poprchávalo, foukal vítr a čekalo se, až přijedou všichni skateři (hlavně Swis shop team). Jako první se jel ollie contest, při kterém jsem měl největší šanci na úspěch. Začalo se skákat přes 30ti centimetrů tyč. Postupně se zvyšovala tyč. Můj největší skok se vyšplhal na 75 centimetrů, který jsem zcela dal po pěti pokusech, avšak nestačilo mi to k výkonu 80 centimetrů Martina Chaloupky. Při této výšce mi už nestačily síly. Další následoval game of skate ve trojici. Soupeři neodjeli mého 360 pop shove-ita a change foot ollie. Na konečný best trick padaly nebezpečné triky.

*** Day Of Skate - Ústí nad Labem (21.06.2011)
Má desátá akce se oslavila dne 21.6.2011 mezinárodním dnem skateboardingu. Oslava na každý první letní den přitahuje skatery na určitá místa, kde konají závody.Tento den nevypadal letní, protože pršelo od rána až do páté hodiny odpolední. Poté vylezlo sluníčko a mohlo se spokojeně jezdit v Městských sadech, které byly nově otevřeny na tento rok. Báječná atmosféra, skvělý lidé a příjemná hudba hrála skaterům. Na ollie contestu jsem své ollie skočil na 77cm, což byl můj největší výkon. / Odkaz: video

*** Skateboardové závody - Mělník (03.09.2011)
Slunečný den bez mráčků nám nabídl skateboardový závod v mělnickém skatparku za podpory mnoha sponzorů. Nový skatepark s výborným povrchem a různými překážkami vedle supermarketu Tesco přivítal 16 zúčastněných skaterů v jedné kategorii nad 14 let. Závody začaly v jízdě dvakrát dvě minuty po jednom. První jízda se mi podařila. Odjel jsem fakie boardslide, lipslide a boardslide na divně skroucené trubce. Dále můj velký frontside ollie v radiusu, fakie frontside 360 shove-it na bangu plus boneless a nechyběl ani 50-50 grind frontside out na šikmý bedně přes celý. Celou sérku jsem zakončil trikem one foot manual přes celý skatepark. Tyto triky mi stačily k postupu do semi-finále mezi desítku skaterů. V tomto kole se jelo po jedné a po třech minutách jízda. Podařil se mi frontside 360 na bangu a další triky z ostatních kol. Celý den slunce opravdu pražilo a závody byly vyčerpávající. / Foto: Kamil Zachar, Wences Wenceslao.

*** Skate Refresh Contest - Štětí (04.05.2013)
Zpočátku rána nám počasí moc nepřálo, chvílemi poprchávalo a většina z nás nepočítala se závody, avšak odpoledne se rozjasnilo a všechny překážky uschly. V mé kategorii nad 16 let se zúčastnilo 25 jezdců. Každý jel minutovou jízdu, ve které ukázal, co umí. Můj první trik byl pop shove-it na bedně, škoda, že nebyl do grindu, dále ollie transfer přes funbox, lipslide na trubce revertem, čistý boardslide přes celou trubku, frontside ollie v radiusu a nakonec suprový change foot ollie na bangu. Štěstí, že na takto krátký čas zcela nečekaně všechno padlo na první pokus a mohl jsem být opravdu spokojený z výkonu.

*** Skateboarding Lovosice 2012
Jako každý rok o letních prázdninách natáčíme skateboardové video. Letos jsem se tolik ježdění nevěnoval, tudíž neočekávejte nové triky, ale spíše pohodovou jízdu v horkých slunečných dnech. U natáčení jsme celkem strávili osm dní, ve kterých jsem si s kameramanem a skaterem Ondrou Novotným užil spoustu zábavy a zážitků. Některé triky ve videu nebyly dobře odjeté, za to se omlouvám, jelikož jsme nad tím zas tolik času nestrávili. Nové triky budou v dalších videích, do té doby, až si pořídím svou kameru a všechno zaznamenám.

https://www.youtube.com/watch?v=h3MpGM4ccN0

*** Skateboarding Lovosice 2013
https://www.youtube.com/watch?v=z14G2SiRm9U

Street a skatepark - Lovosice report (únor 2013)
Poslední únorový den se relativně oteplilo. Vydali jsme se s Honzou Syrovým na street natočit několik záběrů s novou technikou. Znám všechny lovosické spoty, a proto vím, kde jezdit. Cestou jsem si dal starou ceduli, která se příliš viklala, ale boardslide tam padl. Škoda, že nám zakázali si půjčit školní lavici kousek od paneláku, jinak bych na ni vyskočil nebo dal „slajda“. Jako vždy jsme navštívili starou halu a naše staré dobré „ céčko“. Nakonec už nebylo síly na skákání pódia, jelikož se natáčelo až do setmění. Doufám, že v tomto roce najdu více času na učení nových triků a mimo jiné více skejtových zážitků s kamarády. V článku jsou také starší fotky z předešlých měsíců.

https://www.youtube.com/watch?v=ZefgKAIrsZM

*** Poprvé na skejtu - srpen 2004
Moje úplně první fotky na skateboardu. Bylo mi okolo deseti let a skateboard byl v té době na mě moc velký. První jsem si koupil v ústeckém supermarketu a nevydržel dlouho. Za jeden měsíc moje ollie stouplo zhruba na patnáct centimetrů a to vzhledem k v mé velikosti byl opravdu pokrok, když mě nikdo neučil. Často jsem střídal nekvalitní desky z čínského javoru. Na fotce mě vidíte, jak jdu pod centrum v Rebook mikině, prvních skate botech a širokých kapsáčích. V této době ještě nebyl skatepark, takže se jezdilo v centru města po kvalitním mramorovém plácku.

*** Skateboarding 2014
Video: Skateboarding Lovosice - 21.3.2014 (Jiří Petrák) - https://youtu.be/AqbmWA_wsq4

Thunderstorm Skate Contest 2014, Česká lípa (31.05.2014)
Letní teploty, plno diváků, hudební kapely, okolo padesáti skaterů a skvělé závody, které jsem si naplno užil v nově navštíveném skateparku na Českolipsku. / Odkaz: Facebook událost / Fotograf: Martin Moucha

Skate Refresh Contest 7, skatepark Štětí (19.4.2014)
Odkaz: Facebook událost / Fotograf: Wences Wenceslao

*** Závody k otevření skateparku Lovosice (12.05.2007)
Konečně se slavnostně otevřel nový skatepark v Lovosicích. Příležitostně se konaly skate závody a bruslařské závody (spíše soutěž), kde se mohl každý dobrovolně přihlásit. Skatepark se minulého roku v zimě ještě stavil. Ze začátku byl nenabarvený. Později se nabarvil na zelenou a trochu odstínu žluté barvy.Tento den přišlo asi cca 50 lidí. Myslím si, že porota tomu sportu vůbec nerozuměla. Musím dodat, že ráno pršelo a já jsem vůbec nepočítal se závoděním. Dopoledne přestalo pršet. Šel jsem z Jenčic do Lovosic. Překvapila mě velká účast závodníků z Lovosic a dokonce Štětí. Při závodu každého účastníka hodnotila porota počtem bodů za svůj výkon. Závodníci měli na sobě dané startovní číslo. Závodilo se ve třech kategoriích. Skončil jsem na 3.místě z šesti. Bruslařské závody se později vůbec nekonaly. Odkaz: litomericky.denik.cz

*** SK8 Refresh Contest - Štětí (12.4.2008)
Jedny z nejlepších závodů za poslední dobu se konaly ve Štětí dne 12.dubna 2008. Spousta skateboardistů jezdilo ve skateparku a tlačili se na bangu, takže nebylo moc místa na provádění triků. Organizátoři napočítali téměř sto účastníků na skateboardu a spousta diváků nás sledovalo, fotografovalo nebo natáčelo. Nedalo se skoro vůbec jezdit a bylo těžké zvládnout kvalifikaci. Celkově ale můžu tvrdit, že tato událost se velmi povedla a všichni jsme si užili skvělého dne.

*** Live & Let Fly - Štětí (28.08.2010)
V sobotu 28.8.2010 se konaly skateboardové závody. Pár dní před závody se natíral skatepark šedou barvou, takže se na nové barvě dobře jezdilo, protože neklouzala. Ráno po příjezdu do skateparku bylo mokro a zataženo. Vypadalo to, že závody nebudou. Já jsem přijel jako první v 8:50h. Okolo 9:30h začali přijíždět první skateři, avšak bylo nás málo a chvílemi poprchávalo. Když přestalo pršet, muselo se vytřít koštětem vodu z překážek a setřít stěrkou. Závody měly začít v 11:30h a to teprve přijela Swis shop dodávka a spolu s ní konečně začali více příznivců navštěvovat skatepark. Závody začali jako první kategorií do 15ti let a pak následovaly od 15ti let. Jela se vždy dvojice jezdců (moje dvojice s Michalem Šrámkem). Každý měl na triky dvě minuty, které byly pro mě vyčerpávající. Fronside z radiusu do bangu, kickflip na bangu, fifty-fifty na bedně šikmo dolů, fronside v radiusu, pop-shovit na bangu a fakie fronside 360 shovit - to jsou triky, které jsem dal na závodech. Odkaz: http://www.hanuskoviny.cz/index.php?a=108

*** Skateboarding Lovosice 2011
Video: Skateboarding Lovosice 2011 https://youtu.be/8aLazRHnwRE

Zimní rozhejbávačka - Video (29.12.2011)

Přišlo zimní období, avšak počasí na to nevypadalo. Žádný sníh ani přeháňky. Dalo se klidně jezdit na skateboardu. Tak jsem si řekl, že půjdu jednoho odpoledne do skateparku dne 29.12.2011. Přijel také můj kamarád Jan Syrový, který mi chtěl natočit krátké video. Nejdřív jsem se rozjezdil. Triky padaly na pohodu, i když ježdění v zimě bylo zanedbáno a neměl jsem dost času. Celé natáčení trvalo asi jednu až dvě hodiny. Moc Honzovi děkuji za natočení a sestavení videa. Těším se na jeho další spolupráci. Příště můžu slíbit úplně jiné video než předešlé založené hlavně na nových tricích. V dalších dnech doufám v lepší počasí a více strávených chvil venku.

https://www.youtube.com/watch?v=MVYPlktTzQo

5 triks, 5 minutes (15.09.2011)

Krátké video (5 tricks, 5 minutes) z našeho skateparku Lovosice natáčené dne 30.8.2011 zakončuje prázdniny. Ondra Novotný si pořídil novou kameru a tak jsme ji vyzkoušeli hned při pěti mých tricích ve skateparku. Příští rok se těšte na lepší triky a kvalitnější záběry. Věřím, že si užijeme zas spoustu zábavy jak na závodech, tak i ve skateparku Lovosice se svými kamarády. Tyto prázdniny se opravdu vydařily, těšíme se další rok.

https://www.youtube.com/watch?v=I98W7dX-k4o

Skateboarding Lovosice 2011 - Video

Po třech letech vydáváme zbrusu nové skateboardové video, které jsme natáčeli s kamarády od dubna do konce července 2011. Povedené, svěží a zábavné. Roky plynou a mých triků je čím dál tím víc. Chci vám nabídnout to nejlepší a přizvat více skateboardistů v Lovosicích. Tento sport se dá přirovnat k umění. Jde o šikovnost a trpělivost se naučit triky. Spolupracovali na videu kameramani jako například Ondra Novotný, který točí již druhé skate video, dále Miroslav Moravec, Milan Jelínek, ... Během záběrů nedošlo k žádnému vážnému zranění, pouze odřeniny. Děkujeme všem lidem, kteří navštěvují skatepark Lovosice a podporují nás.

https://www.youtube.com/watch?v=8aLazRHnwRE

Skateboarding Lovosice 2008 - Video (14.07.2008)


Skateboarding Lovosice 2008 je opravdu unikátní video za spolupráci mých kamarádů natáčené několik slunných letních dnů od 14.7.2008. Můj kamarád Ondra Novotný mně natočil plno záběrů a hodně jsme si užili. Celé video je zpracováno jako společný projekt lovosických skaterů a dohromady vytvořili půl hodinové video. Natáčení trvalo okolo 14 dnů každodenního ježdění, i když počasí bylo na koupání. Děkuji Ondrovi za zpracování videa a strávené chvíle na skejtu. Po dokončení videa jsme jednoho dne šel jezdit a z tři schodů skákané heelflipem jsem si zlomil ruku a další dny byly pro mě pouze strávené doma. Alespoň bylo více času na kreslení.

video: https://youtu.be/zRf5QZC8ysk

Skateboarding Lovosice 2007 - Video

Moje první skate video v novém skateparku v Lovosicích. V této době byl úplně nový nabarvený (žluto-zelený) skatepark, takže barva neklouzala a ježdění bylo opravdu výborné na nových překážkách. Jakmile zaschl nový nátěr, hned se jezdilo. Vedle nového skateparku je ještě starý modrý funbox a vertikální rampa, na které jezdíme méně, protože je v horším stavu a okolo překážek je hrubý povrch. Celé video natáčel Matěj Butal na digitální fotoaparát a spolu s ním jsem si parádně zajezdil. Záběry natočil o pár měsíců později, v době, kdy byly prázdniny.

video: https://www.youtube.com/watch?v=hL-zbPRB2K0

VÍKEND - bmx,sk8, scooter

Víkend - BMX, SK8, Scooter (Video akce)

Rádi objíždíme různé skateparky, hledáme nová místa na ježdění, jsme dobrá parta z litoměřického okolí a seznamujeme se s novými ridery. Organizátorem a kameramanem akce je Jan Syrový spolu s Janem Prokešem, který vypomáhá při natáčení. První akce se konala na jaře roku 2012. Akci podporuje motokrosová značka 101 underground riders, pro kterou děláme svými videi reklamu. Mnoho jsem toho prožil a jsem rád, že jsem mohl být u toho!

Všechna videa na https://www.youtube.com/playlist?list=PLCix0lSijty3Jpm2wzPWlVa9eUHwrOOB2.

Litoměřice víkend (02 a 10.11.2013)

Zajeli jsme po druhé náčet do Litoměřic, tentokrát do skateparku. Celý den bylo mokro, avšak dalo se jezdit v účtu. Pohodová akce byla pojata spíše humorně, protože jsme dělali srandovní rozhovory s ridery.

Odkaz na video / Událost na Facebooku / fotografie z akce

Krupka víkend (06.10.2013)

Skatepark určený spíše pro bajkery mi moc nevyhovoval, avšak triky, které dávali byly opravdu k podívání.

Událost na Facebooku / Odkaz na video

Chomutov víkend (11.05.2013)

Další oblíbená pohodová víkendová akce se odehrála v Chomutově. Ve skateparku jezdilo hodně skaterů, se kterými jsem si zahrál Game of skate. Tento skatepark nám nepřipadal moc dobrý, protože si myslíme, že se dá dobře vyřádit i na obyčejných překážkách a i s místními rideři jezdění nebylo příliš dobré. Ke konci výletu navíc jsme hledali v centru města kebab bufet, a kvůli tomu jsme najeli zbytečně o dvacet kilometrů navíc a samozřejmě bylo všude zavřeno.

Událost na Facebooku / Odkaz na video

Most víkend (21.04.2013)

Další oblíbená pohodová víkendová akce se odehrála v Mostě, kde je velký skatepark s mnoha překážkami. V tomto videu můžete vidět i několik místních skaterů, takže nás jezdilo opravdu hodně.

Událost na Facebooku / Odkaz na video

Louny víkend (23.03.2013 a 30.03.2013)

I když se rozhodovalo, zdali akci odložit, protože ráno sněžilo, neodradilo nás vyjet do lounského skateparku. Naštěstí dvě odpolední soboty byly polojasné až pod mrakem, tudíž jsme mohli natáčet společné video. První víkend se zúčastnilo šest jezdců a následující týden třináct. Skatepark Louny není moc okoukané místo, jelikož se tam moc nejezdí. Tím pádem pro nás dobré záběry na nových místech. Bohužel jsme nenašli moc dobrých streetových spotů ve městě z důvodu mála času.

Událost na Facebooku / Odkaz na video

Víkend na streetu - Litoměřice (13.10.2012)

06.10.2012 - Přijelo 17 bajkerů a já jediný přijel na skateboardu. Vyjeli jsme do ulic a hned na prvním spotu nás zcela nečekaně přistihla městská policie, dále u hasičské stanice pan hasič a také okolní lidé, kteří nás sledovali. Jinak bylo spoustu zábavy a jezdilo se z místa na místo.13.10.2012 - Druhou sobotu jsme hrotili na litoměřickém streetu. Naštěstí už nás nevyháněli muži zákona ani okolní obyvatelé, takže natáčení pokračovalo bez problémů v plné pohodě. Dohromady přijelo sedm bajkerů, dva skateři a jeden na koloběžce.

Odkaz na video

Lovosice víkend BMX-SK8 (03.04.2012)

Ve videu uvidíte ježdění v parku i na streetu, natáčelo se 23, 24, 25.03.2012 a pár záběrů se dotočilo 01.04.2012. Celé video je spíš jako vzpomínkové a takové pohodové. Nejedná se jen o BMXové video, ale ve videu najdete i SK8 jízdy. Účastnilo se 11 jezdců za 4 dny natáčení.

Odkaz na video

Další zúčastněné závody na Ústecku (2008-2013)

Skateboardové závody v Ústeckém kraji ve městech Štětí, Litoměřice, Dolní Beřkovice, Česká lípa, Mělník, Ústí nad Labem, kterých jsem se zúčastnil v letech 2011-2014. U některých starších závodů jsem nenašel fotografie z akcí na internetu.

Swis SK8 Session - Litoměřice (21.09.2013)

Zúčastnílo se zhruba 25 jezdců starší kategorie. Jelo se dvakrát jednu a půl minutové jízdy. Odjel jsem frontside 360 na bangu, boardslide přes celou trubku, lipslide, ollie transfer přes funbox, kickflip na bangu a nakonec už neštačily síly na 360 flipa na bangu.

Live & Let Fly - Štětí (27.08.2011)

Další ročník Live & Let Fly vypadal zrána nadějně, ale odpoledne začalo poprchávat až na déšť. Dohromady zúčastněných deset (do patnácti) a deset (nad patnáct) let riderů pro nesponzorované, tudíž šance velká na vítězství. Nedalo vůbec jezdit, akorát se odjela kategorie do 15ti let a dál jsme museli jít k fotbalovému stadionu, kde byly tribuny pod střechou. Organizátoři uskutečnili GAME OF SKATE na zemi při zhoršeném povrchu pro ježdění. Doufám, že příští rok se povede a bude více úspěchů.

Adio Skate Tour - Ustí nad Labem (20.06.2009)

Další skate závody pro nesponzorované doprovázely velkou účast. Závodil jsem ve své kategorii do 14ti let spolu s devatenácti skatery. Skončil jsem na patnáctém místě. O AKCI: Adio Skate Tour 2009 - Ústí nad Labem Sobota, červen 20 2009, 11:00 - 20:00. Již po sedmé je tu sérka pro nesponzorované jezdce a krotitele prken - Adio Adio Skate Tour 2009. Odkaz: http://www.hanuskoviny.cz/index.php?a=62 / Plakát k události

Swis Cup - Ústí nad Labem (12.07.2008)

Závod Krysykras ve spolupráci se swis-shop.cz pro nesponzorované v Ústí nad Labem se jel dne 12.7.2008. Vadilo mi, že v polovině akce začalo pršet a best trick se jel nakonec na mokré zemi. / Plakát k události

Vehicle Energy Tour - Ústí nad Labem (10.05.2008)

Závody Vehicle Energy Ride Tour, které se konaly ve více městech. Účastnili se ti nejlepší skatěři z ČR v starší kategorii. Startovné bylo za 50Kč. Závodil jsem v kategorii do 14ti let. Celý den pražilo sluníčko a skejtování mě bavilo.

Přidej komentář

  
 
Sdílej přátelům
Klíčová slova: skate videa lovosice, skate videa, skateboarding čr, skate závody, lovosice, skatepark lovosice, ústecký kraj skate, litoměřicko skatepark, skate ústí, skateboarding litoměřicko