Backpacking ultralight

Pastelkové mandaly 2009 - 2.část (8 výkresů A4)

publikováno: 1. 1. 2009

Mandaly z roku 2009 kreslené pastelkami a dotahované obrysy propiskou na formátu A4. Osm detailních tématických kreseb do detailu zpracované kreslených na každý měsíc. Časově mi dalo zahrat jedno dílo okolo 30 hodin práce čistého času. Využíval jsem nové techniky vrstvení pastelek a rytí do papíru, pričemž vznikala struktura pro šrafování.

Fotogalerie

Text

Zlato - Mandala formátu A4 #24 (10.01.2009)

Začíná nový rok 2009. Zbrusu luxusní mandala, která je jedna z nejlepších za mé kariéry! Je úplně jiná, než ty ostatní. Soustředil jsem se na jednu určitou barvu. Zvolil jsem si pro tuto kresbu žlutou, zlatou i fluo žlutou barvu. Kresbu kladně ohodnotila paní učitelka výtvarné výchovy. Ze zadní části kresby je napsáno mé sériové číslo kresby - 24. Tato mandala mi trvala nakreslit dvacet čtyři hodin čisté práce. U této kresby je méně tahů propisky než u předešlých výtvorů a více pastelek s dokonalými stínovanými přechody.

Valentýn - Mandala formátu A4 #25 (04.02.2009)

Kresba s názvem Valentýn je opravdový skvost! Nakreslil jsem více než 50 ženských obličejů nebo postav. Má působit dojmem, za kterým panuje růžová barva. Požila se bílá barva pro zesvětlení do světle růžové barvy. Nachází se v ní soucit, objetí, štěstí, zamilování, síla a další vlastnosti. Možná chybí červená barva, ale mě nevadí celo-růžová kresba v jedné barvě. Mandala vyjadřuje partnerské vztahy a jejich dárky, které dostávají při tomto svátku. Valentin je nakreslený dne 4.2.2009 a trval mi dvacet dva hodin bez počítání přestávek.

Svět - Mandala formátu A4 #26 (04.03.2009)

Začal jsem ve středu kreslit zeměkouli. Okolo zeměkoule jsou rodinné domy, chýše, panelové domy a psí bouda. Od středu pokračuje komíny, auty, vrtulníky, hrady, zámky, paláci, bunkry na stromech až po zvířata jako žraloci, kobylky, dinosaury, netopýry, mořské víly a leopardy. U krajů kresby jsou nákladní vozy, auta, lodě, vlajky, ryby a další, které mě napadli v mandale zvané Svět (autorem Jiří Petrák). Je soustředěna na hlavně na černobílý vzhled průmyslového života. Myslím si, že takhle vypadá opravdový svět plný věcí a divů.

Jaro - Mandala formátu A4 #27 (02.04.2009)

Kreslil jsem tuto mandalu jen okolo dvaceti hodin, protože je méně detailní než ostatní. Samozřejmě je celá zelená a to patří k jaru. Nejvíce zapůsobí na člověka slunečnicový střed, který se dál rozvíjí. Od prostřed kresby rostou květináče a mnoho listů. Nechybí ani pavouci, velikonoční zajíčci, vajíčka, budka s ptáky a další zvířata či věci. Kresba je zeleno barevná, do detailu zpracovaná. Na rozích kresby je beránek, váza, vymyšlená postava s jahodovou hlavou, která drží květinu. Nad duhou stojí stůl a pod stolem malá kočka sleduje, co se okolo ní děje.

Škola - Mandala formátu A4 #28 (05.05.2009)

Rekordní dvaceti šesti hodinová kresba s názvem „Škola“. Nová technika otisku palce namalovanou fixou ve středu kresby se mi zdařila. Nejdříve jsem nakreslil motivy školy jako například školní pravítka, abecedu, pastelky, propisku, papíry, učebnice, žáky, paní učitelku a její stůl a potom na to, jak sem říkal tisk palce. Tyto techniky nadále budu používat. Ještě k tomu jsem nakreslil kluka, který tančí styl break dance, nebo pití, skateboard, grafitti, školní tabuli s paní učitelkou, můj podpis George, pomeranče, děti v lavicích, naši základní školu, autobus do školy, hodiny, mraky a různé postavy s knihami. Celá kresba je fialovo oranžová. Oranžovou je vyznačený určitý úsek. V kresbě „Škola“ najdete všechno, co spatříte ve své škole a jak by měla vypadat škola. Záleží mi hodně na pečlivosti a preciznosti celé kresby.

Ptáci a rostliny - Mandala formátu A4 #29 (20.06.2009)

Po velkolepé výstavě v Litoměřicích je konečně dodělaná nová mandala. Trvala nakreslit celých dvacet hodin. Je to letní mandala s mnoha květinami jako tulipány, kopretinami, exotickými rostlinami a také ptactvem jako úplně vymyšlené druhy. Kresba vypadá do červeno-bílého designu a působí lehkým letním dojmem. Je rozhodně veselá a plná smějících obličejů. Mandala s názvem Ptáci a rostliny patří k letní tématice a rozhodně vytváří emotivní vzhled.

Budoucnost - Mandala formátu A4 #30 (20.07.2009)

Mandala je velmi detailní. Použil jsem v ní i tempery. Také další novou technikou, kterou jsem použil je dírkování / rýhování kružítkem. Aby se tempery nepropily na druhou stranu papíru, použil jsem bílou pastelku pro vykreslení druhé strany. Tím se umožnilo neprosáknutí. V kresbě zvané Budoucnost si můžu vymýšlet cokoliv. Je to jakýsi sci-fi výtvor, takže nechybí ani smyšlené věci či postavy. Ve středu kresby se nachází čtvercový elektronický čip. Okolo něj vedou dráty. Snažil jsem se nakreslit kresbu co nejvíce hranatou, ale jsem zvyklý kreslit oválné tvary, elipsy, vlny. Budoucnost je nakreslena fluo žlutou a modrou barvou. Další novou technikou je nakapávání propisky a vytváření kaněk / teček, které jsou syté. Nejvíce mě bavilo, když jsem použil kružítko a kroužil jsem všemi směry. Pak jsem vzal tužku a vyšrafováním zbyly rýhy od kružítka, které byly bílé. Tato nová technika se mi líbila a byla použita v kresbě několikrát. Kresba mi trvala nakreslit dvacet sedm hodin čisté práce.

Domy - Mandala formátu A4 #31 (30.08.2009)

Úžasná bílo-šedá mandala na téma domy, chýše, zámky, kostely, příbytky, zkrátka všechno, co má přístřešek a je pro lidi nebo zvířata. Trvala mi nakreslit patnáct hodin, což je méně než ostatní kresby, jelikož nebyly použity pastelky. Kresba je nakreslená tužkou číslo 1 a číslo 2. Ve středu kresby se nachází mnoho malých domků, které mají různé tvary. Některé postavy vypadají jako tvary obytných chýší. Prostředek je detailně zpracovaný a má značit začátek silnice, která se rozpojuje. Čistá práce, preciznost a mnoho mých nových nápadů najdete v mandale nazvané Domy.

Popis mandal


REKLAMA
Pro přihlášené návštěvníky se reklamy nezobrazí.

Přidej komentář

  
 
Sdílej přátelům
Klíčová slova: mandaly, mandalky, kresby pastelkami, automatická kresba, pastelková mandala, mandala a4, barevná mandala, detailní kresba

Nenašli jste, co jste hledali? Zkuste vyhledávač.