BACKPACKING LOW COST

Pastelkové kresby 2012 - 4 výkresy A2

publikováno: 2. 7. 2012

Přešel jsem na větší formát papíru A2. Mou inspirací byla Marie Brožová, která kreslí pastelkové malby formátu A0. Nechci kreslit realitu, protože tu si může každý vyfotit fotoaparátem a je hotovo. Chci fantazírovat, vymýšlet různé postavičky a hlavně vyjadřovat pocity. Některé kresby jsou na pomezí sci-fi prvků. Začal jsem i chodit více ven, na zajímavé zříceniny a kde budu mít klid sám pro sebe.

Fotogalerie

 

Lapač srdcí - Kresba A2 #01 (02.07.2012)

Postava obrovského kluka pozoruje krajinu v tropickém ráji. Jeho kudrnaté vlasy představují spirálovité zákruty rozbíhající do všech stran. Z nich přicházejí na svět šneci, kteří mají touhu dostat se co nejblíže ke slunci a ohřát své ulity. Tělo kluka tvoří malý rodinný domeček hranatého tvaru. Dvě silnice představují dvě nohy prostřílené špičatými šípy. Jeden z obyvatelů tropického ráje byl chycen velkým obrem do pravé ruky při cestě k domku. Snaží rozpárat rukáv pleteného svetru, bohužel ani tento způsob nepomůže přelstít obra. Jiní úspěšní odvážlivci prošli nebezpečnou silnici plnou mnoha různých nástrah, bojů a dalších nepříjemných nebo nečekaných vlivů. Během chvíle jejich tělo z lidské duše mutovalo na hromadu srdcí putující spolu s dalšími šťastlivci do nebe za lepším životem. Příroda je nemilosrdná a je pouze na každém tvoru, jakým způsobem začne bojovat v pravou chvíli.

Rozpálené slunce dosahuje rekordních teplot, že na povrchu vznikají malé praskliny, což je nepříznivé pro šnečí ulity. Svítí přímé červené paprsky, na které se přichytávají mouchy jako do pavoučí sítě. Drobný hmyz putuje za teplem, tudíž hledá ohnisko největšího žáru. Koruna stromu je totálně zdevastovaná přímým tepelným žárem a nevykvetly na ní ani listy nebo plody. Starý kmen už roste téměř sto let, poněvadž jeho barva je tmavě hnědá, místy až černá.

Chrlič hudby - Kresba A2 #02 (27.08.2012)

Mezi planetami v dalekém vesmíru chrlí hudbu velká příšera s mohutnými chapadly, do kterých nasává bavící se lidi. Z mozku vysílá přímý přenos z povrchu planety promítaný na hlavě, kde je zabudovaný televizor. Velké uši ve tvaru dvou reproduktorů hrají velmi hlasitě hudbu do širokého okolí. Příšery hlava má místo očí dvě „cédéčka“, každé různě vypálené od vesmírného světla. Nos zaznamenává okolní pohyby a ústa ve tvaru počítačové klávesnice zapisuje veškeré údaje o poloze a aktuálním dění. Pozemská civilizace létá po planetkách a objevuje nová místa. Cestou předává dalším tvorům zvuky a hudbu ze své rodné planety.

Kouzelný dýchánek - Kresba A2 #03 (28.09.2012)

Uprostřed zahrady na stole stojí horká konvička, do které lezou zvědavci, aby ochutnali kouzelný čaj plný aromatických vůní. Duha nad obzorem způsobila, že čaj okouzlil každého, kdo se napil z konvičky. Horší bylo dostat se z konvičky ven, jelikož každý končil v plných šálcích vymáčený až po hlavu. Zrovna přestalo pršet a mraky odfoukal vítr. Majitel ze zdejší zahrádky přišel ke stolu a zírá na hranu konvičky. Celý udivený čeká, až všichni vylezou ven a utečou pryč ze stolu.

Šířící se kolapse - Kresba A2 #04 (02.11.2012)

Svět rozdělený v několika patrech byl napaden hypnotickým patolízalem, který svým hyper hypnotickým předmětem (spirálovitým lízátkem) zhypnotizoval celý svět, ba i dokonce daleko vzdálený vesmír. Všechny vesmírné objekty jako létající talíře a různé živé existence přitáhlo na tuto planetu velmi šířící se pro tvory neviditelné vlny, které zvyšovaly na síle. Odpoutat pozornost od psychiky jedince mající přitahující spirálovité lízátko vůbec nešlo, jelikož nakažlivost se přenášela z mozku na mozek. Ve zpustošeném světě vládne samotný jedinec, který zvyšuje svou inteligenci. Jeho moc nabývá rapidně na síle, dokonce kroutí panelové domy, které se vlní do prohloubené červí díry. Chapadla mimozemšťanů bojují na úkor změny stavu psychiky, mající útočný záměr.
REKLAMA
Pro přihlášené návštěvníky se reklamy nezobrazí.

Přidej komentář

  
 
Sdílej přátelům
Klíčová slova: kresba, pastelky, automatická kresba, košťálov

Nenašli jste, co jste hledali? Zkuste vyhledávač.