BACKPACKING LOW COST

Alpy: Innsbruck - Víkend+ (září 2017)

publikováno: 2. 10. 2017

Přechod Alp v okolí Innsbrucku za tři dny během prodlouženého víkendu. Navštívení měst jako Salzburg, Linz, Jenbach a mimo jiné Innsbruck. Spaní, kempování a náročný přechod horami na trase přes 50 km dlouhé od 500m do 2300m.

Video Alpy: Innsbruck - Víkend+ (září 2017)

Fotogalerie

 

Přechod rakouských Alp (září 2017)

Trek 54 km mapa
Innsbruck - Arzler Scharte (2150m) - Pfeishütte - Stempeljoch (2200m) - Lafatscher Joch - Hallerangerhaus - Hallerangeralm - Überschalljoch - vodopád řeky Vomperbach - Knappenwald - chata Ganalm - Vomp - Schwaz - Buch in Tirol - Jenbach

Středa: dlouhá cesta vlakem a noční výlet po Salcburku
Už při odjezdu na nádraží dobíhám na minutu vlak do Prahy. Totiž jízdenka je vázaná na povinné vlaky, do kterých musím při přestupu nastoupit. Při dokupování potravin na hlavním nádraží se zdržím ve frontě a nestihnu vlak do Českých Budějovic. Frekventované spoje jezdí každou půl hodinu, tak odjíždím v 16 hodin. Při příjezdu dvě minuty dříve z čista jasna stíhám přeběhnout do přeshraničního vlaku směr Linec, co odjíždí během minuty. Tolika stresu a zároveň štěstí mě i dost vyčerpalo. Po přejetí hranic vlak čeká hodinu na protijedoucí vlak, útrpné čekání, že usínám. To mi ale mění plány a končím v Salcburku, kde si udělám malý výlet po městě.

Čekáním na ranní vlak v 3 ráno si trochu zdřímnu v dětském parku a následně vlaku, který je super komfortní.

Čtvrtek: prudký výšlap do hor
V pět ráno příjezdem do Innsbrucku hodinu brouzdám na wifi, než začne svítat a trochu se oteplí. Procházím se prázdným městem kolem řeky Inn, odkud přecházím most Mühlauer a stoupám ulicemi do kopců. Následuje prudká štěrkovitá cesta podél horské řeky Mühlauer Bach. Jsem rád, že si na každém rohu mohu načepovat vodu z kohoutku nebo přímo čisté vody z řeky do modra zbarvené. Dostávám se do výšky 2150 m, rozcestí Arzler Scharte, odkud se rozhodnu přejít přes vrchol Rumer Spitze (2454 m), ale posledním 100 m si netroufám přes nebezpečně strmý a šikmý převis jít dál. Vracím se a odbočuji směr k chatě Pfeis (Pfeishütte). Zapadá slunce, tak fotím do setmění. Od skal Stempeljoch (2200m), kde už netaje tolik sníh, se po tmě vydávám prudkým sestupem po nestabilní štěrkovité cestě zatáčkami dolů a pokračuji za měsíčku podél šikmého srázu. Další hodinu chůze nacházím jakž takž rovné a bezpečné místo od skal na přespání. V noci je zima akorát na nohy, ale hlavně ticho a žádná zvířata ani lidé.

Pátek: luxusní kempování
Po osmé ráno mě vzbudí první procházející turista, protože ležím přímo na cestě. Z prvního dne mám ztuhlé svaly a i přes odpočinutí nemám tolik energii. Do podvečera sestupuji o 500 m níže, kde se utábořím nedaleko vodopádu a řeky Vomperbach, na vskutku fantastickém místě, co se nachází tábořiště na rozdělání ohně. Na podruhé klacky vzplanou a já se mohu ohřát. Není ani tolik zima, ale s ohněm se člověk cítí bezpečněji a dodá příjemnou atmosféru večera o polovinu lepší.

Sobota: dlouhá cesta údolím
Pokračuji podél řeky Vomperbach a dostávám se do nižší nadmořské výšky přes barevně listnaté lesy, kde nacházím plno hub, které nevypadají jedle. Terén stoupá a klesá, protože řeka je z obou stran obklopena horami Knappenwald, že ji musím obcházet. Po zaslechnutí cyklistů, je mi jasné, že se dostávám na širokou silnici vedoucí do městečka Vomp u Schwaz. Po šesté hodině v sobotu už jsou obchody zavřené a v neděli také. Ale v benzínkách prodávají zboží jako malé samoobsluhy. Nakoupím a i přes málo sil pokračuji přes Buch in Tirol do Jenbach, kam nedojdu, protože si odpočinu v kukuřičném poli. A náhle začne poprchávat, když déšť zintenzivní, mám promočený batoh a spacák.

Neděle: poznávání města Linz
Musím se osušit a proto jedu hned raním vlakem do Linzu tři hodiny. Za tu dobu mám osušeno. Mám celý den na poznávání Linzu, i když mi stačí pár hodin ho projít, tak čekám pak na nádraží do šesti na přímý spoj do Prahy.
REKLAMA
Pro přihlášené návštěvníky se reklamy nezobrazí.

Harmonogram cesty

🚂 [2017-09-27 ST 17:58-22:07] Praha - Linz / České dráhy 505 Kč
🚂 [2017-09-27 ST 22:56-04:23+1] Linz - Salzburg - Innsbruck / České dráhy 0 Kč
🚂 [2017-10-01 NE 07:30-16:21] Jenbach - Innsbruck - Linz - Praha / České dráhy 505 Kč
Celkem: 1 010 Kč
Trasa pěšky 🚶Rakouské Alpy - https://mapy.cz/s/pujopetola 51.2 km
Innsbruck - Arzler Scharte (2150m) - Pfeishütte - Stempeljoch (2200m) - Lafatscher Joch - Hallerangerhaus - Hallerangeralm - Überschalljoch - vodopád řeky Vomperbach - Knappenwald - chata Ganalm - Vomp - Schwaz - Buch in Tirol - Jenbach

Průvodce zemí Rakousko

Rakouská republika / Republik Österreich
Hlavní město
Vídeň
Rozloha
83 879 km²
Nejvyšší bod
Grossglockner 3798 m n. m.
Časové pásmo
+1
Poloha
48° s. š., 14° v. d. - mapy.cz
Počet obyvatel
8 754 413
Hustota zalidnění
98 ob. / km²
Úřední jazyk
němčina, regionálně slovinština, chorvatština, maďarština, jazyky oficiálních národnostních menšin: turečtina, chorvatština
Náboženství
římskokatolické, evangelické, islám
Státní zřízení
federativní parlamentní republika
Měna / Aktuální kurz
Předvolba
+43
Vízum pro Čechy
Zdarma v rámci EU (cestovní pas)
Počasí
Ubytování
Další průvodci

Navštívená místa

  2021-05 / Rosenbach
  2021-03 / Villach, Arnoldstein
  2019-03 / Vídeň (letiště)
  2019-02 / Vídeň (letiště)
  2018-09 / Linec (letiště)
  2018-06 / Vídeň (letiště)
  2017-09 / Alpy: Salzburg, Innsbruck, Linz
  2015-10 / Alpy: Gosausee, Adamekhütte

Rakousko, plným názvem Rakouská republika (německy Republik Österreich), je vnitrozemská spolková republika ležící ve střední Evropě. Skládá se z devíti spolkových zemí. Hraničí s Lichtenštejnskem a Švýcarskem na západě, s Itálií a Slovinskem na jihu, s Maďarskem a Slovenskem na východě a s Českem a Německem na severu. Jejím hlavním městem je Vídeň. Dalšími velkými městy jsou Štýrský HradecLinecSalzburg a Innsbruck.

Rakousko je značně hornatou zemí, horská území zaujímají 60 procent jeho plochy. Nížiny se nacházejí zejména kolem Dunaje, největší rakouské řeky.
V zemi žije téměř devět milionů obyvatel, mluvících převážně německy (bavorským dialektem). Většinovou náboženskou konfesí je katolicismus. Rakousko má velmi vyspělou ekonomiku založenou na službách, nominální hrubý domácí produkt na hlavu je čtrnáctý nejvyšší na světě (2018). Rakousko je členem Organizace spojených národůRady Evropy a Evropské unie. Je součástí Schengenského prostoru a eurozóny. Od roku 1955 pěstuje Rakousko tradici neutrality, není proto členem žádné vojenské aliance. I díky tomu je Vídeň sídlem řady mezinárodních organizací, například Organizace zemí vyvážejících ropu.

Rakouská republika vznikla roku 1918, navazuje však na státoprávní tradici Rakouska-Uherska (vznik 1867), Rakouského císařství (1804), Rakouského arcivévodství (1453), Rakouského vévodství (1156) a Rakouského markrabství (976). V dějinách země sehrály klíčovou úlohu zejména dva rody: Babenberkové a Habsburkové. V 19. století a na začátku století dvacátého bylo Rakousko klíčovou kulturní, intelektuální a vědeckou silou Evropy.

Země je významným cílem cestování, lákajícím turisty z celého světa k návštěvě malebných krajin, rozsáhlých horských terénů a výstavných obcí. Vyznačuje se vysokou úrovní služeb. Mezi nejoblíbenější cíle patří hlavní město Vídeň a města Salcburk a Štýrský Hradec, která jsou stejně jako Vídeň významnými kulturními středisky. Lákavé pro turisty jsou početné zámky, hrady, kláštery a kostely. V neposlední řadě nabízí Rakousko návštěvníkům světově známá alpská vysokohorská střediska, jakými jsou InnsbruckKitzbühel, oblast Solné komory nebo Zell am See.

Přidej komentář

  
 
Sdílej přátelům
Klíčová slova: podzimní alpy, spaní v alpách, alpy trek, alpy nalehko, innsbruck, kepmování alpy, pfeishüttel, tempeljoch, hallerangerhaus, vomperbach, knappenwald, salzburg

Nenašli jste, co jste hledali? Zkuste vyhledávač.