Skateboarding: fotky, videa a lokální závody

kategorie: ostatni
31.12.2012

Skate videa, fotky a zúčastněné závody v Ústeckém kraji od roku 2004. Jezdil jsem v skateparku Lovosice. Aktivně se zúčastňoval jarních závodů Skate Refresh Contest v Štětí.

Fotogalerie

Text

Skateboarding Lovosice 2008 - Video (14.07.2008)

Skateboarding Lovosice 2008 je opravdu unikátní video za spolupráci mých kamarádů natáčené několik slunných letních dnů od 14.7.2008. Můj kamarád Ondra Novotný mně natočil plno záběrů a hodně jsme si užili. Celé video je zpracováno jako společný projekt lovosických skaterů a dohromady vytvořili půl hodinové video. Natáčení trvalo okolo 14 dnů každodenního ježdění, i když počasí bylo na koupání. Děkuji Ondrovi za zpracování videa a strávené chvíle na skejtu. Po dokončení videa jsme jednoho dne šel jezdit a z tři schodů skákané heelflipem jsem si zlomil ruku a další dny byly pro mě pouze strávené doma. Alespoň bylo více času na kreslení.

video: https://youtu.be/zRf5QZC8ysk

Skateboarding Lovosice 2007 - Video

Moje první skate video v novém skateparku v Lovosicích. V této době byl úplně nový nabarvený (žluto-zelený) skatepark, takže barva neklouzala a ježdění bylo opravdu výborné na nových překážkách. Jakmile zaschl nový nátěr, hned se jezdilo. Vedle nového skateparku je ještě starý modrý funbox a vertikální rampa, na které jezdíme méně, protože je v horším stavu a okolo překážek je hrubý povrch. Celé video natáčel Matěj Butal na digitální fotoaparát a spolu s ním jsem si parádně zajezdil. Záběry natočil o pár měsíců později, v době, kdy byly prázdniny.

video: https://www.youtube.com/watch?v=hL-zbPRB2K0

VÍKEND - bmx,sk8, scooter

Víkend - BMX, SK8, Scooter (Video akce)

Rádi objíždíme různé skateparky, hledáme nová místa na ježdění, jsme dobrá parta z litoměřického okolí a seznamujeme se s novými ridery. Organizátorem a kameramanem akce je Jan Syrový spolu s Janem Prokešem, který vypomáhá při natáčení. První akce se konala na jaře roku 2012. Akci podporuje motokrosová značka 101 underground riders, pro kterou děláme svými videi reklamu. Mnoho jsem toho prožil a jsem rád, že jsem mohl být u toho!

Všechna videa na https://www.youtube.com/playlist?list=PLCix0lSijty3Jpm2wzPWlVa9eUHwrOOB2.

Litoměřice víkend (02 a 10.11.2013)

Zajeli jsme po druhé náčet do Litoměřic, tentokrát do skateparku. Celý den bylo mokro, avšak dalo se jezdit v účtu. Pohodová akce byla pojata spíše humorně, protože jsme dělali srandovní rozhovory s ridery.

Odkaz na video / Událost na Facebooku / fotografie z akce

Krupka víkend (06.10.2013)

Skatepark určený spíše pro bajkery mi moc nevyhovoval, avšak triky, které dávali byly opravdu k podívání.

Událost na Facebooku / Odkaz na video

Chomutov víkend (11.05.2013)

Další oblíbená pohodová víkendová akce se odehrála v Chomutově. Ve skateparku jezdilo hodně skaterů, se kterými jsem si zahrál Game of skate. Tento skatepark nám nepřipadal moc dobrý, protože si myslíme, že se dá dobře vyřádit i na obyčejných překážkách a i s místními rideři jezdění nebylo příliš dobré. Ke konci výletu navíc jsme hledali v centru města kebab bufet, a kvůli tomu jsme najeli zbytečně o dvacet kilometrů navíc a samozřejmě bylo všude zavřeno.

Událost na Facebooku / Odkaz na video

Most víkend (21.04.2013)

Další oblíbená pohodová víkendová akce se odehrála v Mostě, kde je velký skatepark s mnoha překážkami. V tomto videu můžete vidět i několik místních skaterů, takže nás jezdilo opravdu hodně.

Událost na Facebooku / Odkaz na video

Louny víkend (23.03.2013 a 30.03.2013)

I když se rozhodovalo, zdali akci odložit, protože ráno sněžilo, neodradilo nás vyjet do lounského skateparku. Naštěstí dvě odpolední soboty byly polojasné až pod mrakem, tudíž jsme mohli natáčet společné video. První víkend se zúčastnilo šest jezdců a následující týden třináct. Skatepark Louny není moc okoukané místo, jelikož se tam moc nejezdí. Tím pádem pro nás dobré záběry na nových místech. Bohužel jsme nenašli moc dobrých streetových spotů ve městě z důvodu mála času.

Událost na Facebooku / Odkaz na video

Víkend na streetu - Litoměřice (13.10.2012)

06.10.2012 - Přijelo 17 bajkerů a já jediný přijel na skateboardu. Vyjeli jsme do ulic a hned na prvním spotu nás zcela nečekaně přistihla městská policie, dále u hasičské stanice pan hasič a také okolní lidé, kteří nás sledovali. Jinak bylo spoustu zábavy a jezdilo se z místa na místo.13.10.2012 - Druhou sobotu jsme hrotili na litoměřickém streetu. Naštěstí už nás nevyháněli muži zákona ani okolní obyvatelé, takže natáčení pokračovalo bez problémů v plné pohodě. Dohromady přijelo sedm bajkerů, dva skateři a jeden na koloběžce.

Odkaz na video

Lovosice víkend BMX-SK8 (03.04.2012)

Ve videu uvidíte ježdění v parku i na streetu, natáčelo se 23, 24, 25.03.2012 a pár záběrů se dotočilo 01.04.2012. Celé video je spíš jako vzpomínkové a takové pohodové. Nejedná se jen o BMXové video, ale ve videu najdete i SK8 jízdy. Účastnilo se 11 jezdců za 4 dny natáčení.

Odkaz na video

Další zúčastněné závody na Ústecku (2008-2013)

Skateboardové závody v Ústeckém kraji ve městech Štětí, Litoměřice, Dolní Beřkovice, Česká lípa, Mělník, Ústí nad Labem, kterých jsem se zúčastnil v letech 2011-2014. U některých starších závodů jsem nenašel fotografie z akcí na internetu.

Swis SK8 Session - Litoměřice (21.09.2013)

Zúčastnílo se zhruba 25 jezdců starší kategorie. Jelo se dvakrát jednu a půl minutové jízdy. Odjel jsem frontside 360 na bangu, boardslide přes celou trubku, lipslide, ollie transfer přes funbox, kickflip na bangu a nakonec už neštačily síly na 360 flipa na bangu.

Live & Let Fly - Štětí (27.08.2011)

Další ročník Live & Let Fly vypadal zrána nadějně, ale odpoledne začalo poprchávat až na déšť. Dohromady zúčastněných deset (do patnácti) a deset (nad patnáct) let riderů pro nesponzorované, tudíž šance velká na vítězství. Nedalo vůbec jezdit, akorát se odjela kategorie do 15ti let a dál jsme museli jít k fotbalovému stadionu, kde byly tribuny pod střechou. Organizátoři uskutečnili GAME OF SKATE na zemi při zhoršeném povrchu pro ježdění. Doufám, že příští rok se povede a bude více úspěchů.

Adio Skate Tour - Ustí nad Labem (20.06.2009)

Další skate závody pro nesponzorované doprovázely velkou účast. Závodil jsem ve své kategorii do 14ti let spolu s devatenácti skatery. Skončil jsem na patnáctém místě. O AKCI: Adio Skate Tour 2009 - Ústí nad Labem Sobota, červen 20 2009, 11:00 - 20:00. Již po sedmé je tu sérka pro nesponzorované jezdce a krotitele prken - Adio Adio Skate Tour 2009. Odkaz: http://www.hanuskoviny.cz/index.php?a=62 / Plakát k události

Swis Cup - Ústí nad Labem (12.07.2008)

Závod Krysykras ve spolupráci se swis-shop.cz pro nesponzorované v Ústí nad Labem se jel dne 12.7.2008. Vadilo mi, že v polovině akce začalo pršet a best trick se jel nakonec na mokré zemi. / Plakát k události

Vehicle Energy Tour - Ústí nad Labem (10.05.2008)

Závody Vehicle Energy Ride Tour, které se konaly ve více městech. Účastnili se ti nejlepší skatěři z ČR v starší kategorii. Startovné bylo za 50Kč. Závodil jsem v kategorii do 14ti let. Celý den pražilo sluníčko a skejtování mě bavilo.

Napiš názor nebo co tě zajímá

 

Sdílejte přátelům

Klíčová slova: skate videa lovosice, skate videa, skateboarding čr, skate závody, lovosice, skatepark lovosice, ústecký kraj skate, litoměřicko skatepark, skate ústí, skateboarding litoměřicko