Paříž - Víkend (listopad 2016)

3
kategorie: cestovani 
1.12.2016

První víkendová návštěva Francie při příležitosti levných jízdenek cestou do Paříže. Dopravit se autobusem z Prahy zabere okolo 16ti hodin s přestávkami. Právě koncem listopadu je v centru vánoční výzdoba, proto je dobré si udělat procházku večer, kdy se rozvítí nádherná barevná výzdoba na tržnicích. Střed nejznámějších historických památek se dá projít v pohodě za víkend, ale záleží jestli navštěvujete muzea a galerie, tak času bude potřeba mnohem více. Mezi nejznámější památky, co jsem navštívil patří Eiffelova věž, katedrála Notre-Dame, Louvre, Vítězný oblouk, Pantheon Montmartre, Sacré-Coeur, brana, Pantheon, Louvre a další. Od turistického středu dál pro mě nebyly zajímavá fotografická místa.

Obsah:

Video

Fotografie

Cafe Le Dôme / PařížFrancouzké čtivo / PařížEiffelova věž / PařížVítězný oblouk  / Pařížulicemi v PařížiStreet art / PařížKdo rád čte, přijde si na své / Pařížulicemi v Pařížinoční pohled na katedrálu Notre-Dam / Pařížvyhlídkové místo z Montmartre, Sacré-Coeur  / PařížSeina, Pařížulicemi v Pařížiulicemi v Pařížimuzeum Louis Vuitton Foundation / Pařížulicí k Eiffelově věži / Pařížmrakodrap Tour Montparnasse (212m) / PařížRomantika jako zvon / Katedrála Notre-Dame, Paříž

Text

Zápisky

Předvánoční adventní víkendová Paříž: 32h busem a 33h městem

Potulní bezdomovci žebrají na ulici a třeba člověka překvapí, že žebrá mladý kluk či holka na letenku, vypadající v pohodě, s zavazadlem před obchodem. Udivil mě dospělý mentálek vláčí dvě auta na provázku, chlápek s rozloženým stanem na ulici či černoši prodávající pečené kaštany či kukuřici v nákupním košíku, takže potkáte zajímavé lidi všude. Černoši mluví dobře francouzky a tak nepřekvapí, že za kasou v Lidlu sedí ženy černošky. Hodně navštěvují Paříž turisty asijského původu, dost nápadní, co si fotí mobilem selfie.

U břehu Seiny se povalují staré odložené knihy, tak jestli umíte číst francouzky, počtete si. Večer při odpočinku na ulici jsem často slyšel pískat krysy.

Cestovní plán

Doprava

[25.11.2016] Praha (14:15) - Paříž, Porte Maillot (06:30) / ČD bus - akce 524kč
[27.11.2016] Paříž, Rue du Faubourg Saint-Martin (16:30) - Praha (06:30) / Regiojet - akce 199kč

Odkazy

mestopariz.cz

Komentáře


Klíčová slova: paříž víkend, památky paříž, eiffelova věž, vyhlídka montmartre, seina paříž, čtení v paříži, video z paříže, architektura paříž, město paříž, francouzská bageta, ulice paříže