Paříž - Víkend (listopad 2016)

3
kategorie: clanky-o-cestovani
1.12.2016

První víkendová návštěva Francie při příležitosti levných jízdenek cestou do Paříže. Dopravit se autobusem z Prahy zabere okolo 16 ti hodin s přestávkami. Právě koncem listopadu je v centru vánoční výzdoba, proto je dobré si udělat procházku večer, kdy se rozsvítí nádherná barevná výzdoba na tržnicích. Střed nejznámějších historických památek se dá projít v pohodě za víkend, ale záleží jestli navštěvujete muzea a galerie, tak času bude potřeba mnohem více. Mezi nejznámější památky, co jsem navštívil patří Eiffelova věž, katedrála Notre-Dame, Louvre, Vítězný oblouk, Pantheon Montmartre, Sacré-Coeur, Pantheon, Louvre a další. Od turistického středu dál pro mě nebyly zajímavá fotografická místa.


Video

Fotografie

muzeum Louis Vuitton Foundation / Pařížulicí k Eiffelově věži / Pařížmrakodrap Tour Montparnasse (212m) / PařížRomantika jako zvon / Katedrála Notre-Dame, PařížCafe Le Dôme / PařížFrancouzké čtivo / PařížEiffelova věž / PařížVítězný oblouk  / Pařížulicemi v PařížiStreet art / PařížKdo rád čte, přijde si na své / Pařížulicemi v Pařížinoční pohled na katedrálu Notre-Dam / Pařížvyhlídkové místo z Montmartre, Sacré-Coeur  / PařížSeina, Pařížulicemi v Pařížiulicemi v Paříži

Text

Předvánoční adventní víkendová Paříž: 32h busem a 33h městem

Potulní bezdomovci žebrají na ulici a třeba člověka překvapí, že žebrá mladý kluk či holka na letenku, vypadající v pohodě, s zavazadlem před obchodem. Udivil mě dospělý mentálek vláčí dvě auta na provázku, chlápek s rozloženým stanem na ulici či černoši prodávající pečené kaštany či kukuřici v nákupním košíku, takže potkáte zajímavé lidi všude. Černoši mluví dobře Francouzky a tak nepřekvapí, že za kasou v Lidlu sedí ženy černošky. Hodně navštěvují Paříž turisty asijského původu, dost nápadní, co si fotí mobilem selfie.

U břehu Seiny se povalují staré odložené knihy, tak jestli umíte číst Francouzky, počtete si. Večer při odpočinku na ulici jsem často slyšel pískat krysy.

Trasa
Odkazy: mestopariz.cz

Cestovní plán

🚍 [2016-11-25 PÁ 14:15-06:30+1] Praha - Paříž / České dráhy 524 Kč
🚍 [2016-11-27 NE 16:30-06:30+1] Paříž - Praha / RegioJet 199 Kč

Průvodce Francie

Francouzská republika / République française
Hlavní město
Paříž
Rozloha
543 965 km²
Nejvyšší bod
Mont Blanc, 4 810 m n. m.
Časové pásmo
+1
Poloha
47 s. š., 2 v. d. - mapy.cz
Počet obyvatel
65 065 189 (2017)
Hustota zalidnění
111 km²
Úřední jazyk
francouzština
Náboženství
římskokatolické 83–88 %, islám 5–10 %, protestantismus 2 %, judaismus 1 %
Státní zřízení
poloprezidentská republika
Měna / Aktuální kurz
Předvolba
+33
Vízum pro Čechy
Zdarma v rámci EU

Navštívená místa

  2016-11 / Paříž

Napiš názor nebo co tě zajímá

 

Sdílejte přátelům


Klíčová slova: paříž víkend, památky paříž, eiffelova věž, vyhlídka montmartre, seina paříž, čtení v paříži, video z paříže, architektura paříž, město paříž, francouzská bageta, ulice paříže