MixesDB - Databáze elektronické hudby DJ setů

2
kategorie: projekty 
5.2.2010

Na MixesDB jsem členem od 5.února 2010 pod přezdívkou Geomax alias Jiří Petrák. Preferuji různé elektronické styly jako trance, progressive house, techno, disco, chill out a další odnože. Na svém kontu mám desetitisíce přidaných příspěvků a zveřejněné hudební sety interpretů rád poslouchám.

MixesDB je databáze pro DJ sety, radio show, podcasty a s jejich tracklisty, souborový detaily setů, plakáty k akcím a další. Dále obsahuje řazení dle kategoriích jako například radio show, radio, DJ, řazení podle data, hudební styl, artwork k podcastům, kluby, festivaly, akce, hudební tabulky, hudební weby. Tento web není určen k stahování, ale pouze k poslechu hudby (pokud je k setu přiložen přehrávač jako SoundCloud, Mixcloud, apod.) a jako informační zdroj k dokončení tracklistu. My se staráme o největší správnost a přesnost setů, pracujeme jako organizace. Spousta uživatelů pomáhá sestavit tracklist. Například z festivalu nebo klubových akcí od různých DJs. Stránka není moc graficky upravená, protože je to vážná databáze a musí být dost přehledná a rychlá v načtení. Pro editaci nových radio show a podcastů máme předem vytvořené šablony, do kterých snadno editujeme. Využíváme RSS feed k odběru novinek, takže odběratelé našich nových příspěvků rychle dostanou svůj oblíbený mix. Administrátor (Martin Götz z Německa) se zaměřuje na hudební styly jako house, techno, disco, tech house. Od února 2011 jsem začal aktivně spolupracovat i s novým uživatelem Raduna007, naštěstí z Čech, tím pádem se dobře domluvíme. Doufám, že najdu pro tento web další schopné lidi, kteří se budou také chtít hudebně vzdělávat a sdílet hudební zážitky z celého světa té nejlepší undergroundové a komerční hudby.

Web využívá základní strukturu z Wikipedie vytvořenou společností MediaWiki.

Odkazy
Homepage: mixesdb.com
Profilová stránka: MixesDB profil
Pracovní list k přidávání setů: Přidat DJ set

Následuj mě
SoundVloud
Mixcloud

Fotografie

Šablonový list pro různý radio show a podcasty.Pro odběr novinek od DJs využíváme RSS feed listvzhled stránky DJ setu

Komentáře


Klíčová slova: databáze djs, mixesdb, archiv djs, djs tracklist, techno databáze, archivace hudby, hudební sety, dj sety, dj mixy