Lago di Como - Víkend (leden 2017)

2
kategorie: cestovani 
27.1.2017

Další víkendová cesta do italského Bergama v rámci levných letenek. Vyjel jsem vlakem k nejbližšímu jezeru Lago di Como do městečka Lecco. Během dvou dnů chození kolem jezera neustupovala mlha, tudíž nebyly podmínky na focení.

Obsah:

Video

Fotografie

vlakové nádraží v Bergamuz Lecco do horz Lecco do hor / Madonna del CarmineItalská restaurace, hory a Lago di ComoRelax u Lago di Como, Lecco kostelní hodiny v Abbadia Lariana Noční život v Lecco u Lago di ComoNoční život v Lecco u Lago di Comotrhy v Bergamu Itálie víkend na trase Praha - Bergamo - Ostrava za 20€

Text

Lago di Como jezero a hory (víkend)


Pátek: Bergamo - Lecco
Odlétám z Prahy do Bergama na víkend. Na čas v 17 hodin přilétám a jedu do města na penny boardu. Po procházce města nasedám na vlak do městečka Lecco, které je cca 50km vzdálené. Už jednou jsem ho navštívil a je mi velmi sympatické uličkami, bary, horami kolem a hlavně jezerem Lago di Como, které odtud začíná. Oproti diskotékám jsou tu spíše bary, kde Italové vysedávají, někteří sedí v kose venku, jak je v pátek narváno a popíjí víno. Všechny podniky jsou luxusní a tudíž drahé. Jsem už přechozený, že ulehám na prvním bezpečném místě.

Sobota - Z Lecco do hor

Ráno s překvapením slyším desítky školáků, tak zjišťuji, že jsem spal u školy a nenápadně odcházím pryč. Není se čemu divit, protože v Itálii se chodí i v sobotu do školy. Nakoupím jídlo a konečně vyrážím do hor. Bohužel celou cestu je mlha a není pode mnou vidět jezero Lago di Como a hory na protější straně, takže se fotit nedá. Některé cesty mě zavádí špatně a bloudím, že nakonec sestoupím prudkou cestou zpět k jezeru. Procházením úzkými cestičkami se držím řetězů, protože pode mnou je prudký sráz. V místech kde nedopadá slunce, se drží sníh a některé ušlapané cesty trochu kloužou. Přicházím k dálnici, kde nevede dál turistická cesta a musím jít u krajnice 4 km do Abbadia Lariana. Nějak mi to tu nebaví, tak se vracím do Lecca si užít ještě jeden večer.

Neděle
Dnes je krásný slunečný den. Bolí mě svaly na nohou, tak jen relaxuji u jezera Lago di Garlate. Krmím labutě chlebem. Jedna je velmi dotěrná, že si na půl metru doslova říká o jídlo zvuky a otevřeným zobákem. Vracím se zpět na letiště do Bergama a už jen nakupuji. Odlétám v 19h na letiště Leoše Janáčka u Ostravy. Je nově zrekonstruované, takže jsem tu poprvé. Většina letů je zde operována do Prahy. Prázdné letiště, nádraží, tak si v klidu prohlížím budovu. Dám si kafe v automatu a do půl třetí čekám na vlak do Prahy.

Cestovní plán


Doprava

Trasa

datum 27.1-29.1.2017

Komentáře


Klíčová slova: bergamo, lecco, lago di como, abbadia lariana, calolziocorte, komské jezero, italské jezero, itálie víkend, čech v itálii, italské hory