Krkonoše - Víkend (leden 2017)

3
kategorie: cestovani 
16.1.2017

Přechod Krkonošemi na 28km trase přes Harrachov, Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou během víkendu. Napadalo 130cm sněhu, takže se pohybovat přes některé zasněžené cesty bylo náročné. Teplota se pohybovala okolo -5°C. Pohádkově bílá krajina zasněžených smrků a rampouchy na střechách až 3 metry vysoké byly pravým důvodem navštívit Krkonoše.

Obsah:

Video

Fotografie

Text

Pátek
Že je pátek 13.tého, přibíhám a naštěstí stíhám na minutu vlak do Harrachova. Při přestupu na Tanvald za světel lamp chumelí o sto šest, co hned ze začátku vytváří příjemnou atmosféru. Přestoupím na bus, co mě doveze na konec města a vyrážím pěšky. Projízdějící sněžný skútr mi nabízí odvoz, ale nikam nepospíchám. Docházím k turistické chatě Dvoračky, kde se vydávám po zelené stezce, avšak prodíráním sněhem po pás se neúspěšně vracím zpět a volím delší trasu po červené. Na otevřené krajině přespím v sněžném záhrabu.

Sobota
V odpoledních hodinách přicházím do Špindlerova Mlýna. Z domů visí rampouchy až 3 metry dlouhé. Právě probíhá sezóna lyžařů a snowboardistů a jezdí jich mnoho. Večer se ohřeji v clubu Silver Rock, který je narvaný, že se nedá ani procházet mezi lidma. Nejvíce potkávám Poláky, Slováky a Němce. Uchýlím se k spánku na kopci v turistické pergole na rozcestí.

Neděle
Vycházím v půl deváté po Dřevařské cestě přes Svatého Petra. Dál pokračuje zasněžená cesta 5 km stoupáním z 850m do 1350m. Sníh po kolena stěžuje chůzi, což je velmi vyčerpávající. Na rozcestí u chaty Výrovky se protíná vyježděná lyžařská cesta a postup dolů jde mnohonásobně rychleji. Zastavil jsem se na oběd u Rychtrovy boudy. Na zahřátí čaj, který mi byl servírován v exkluzivní krabici několika druhů, připomínal výběr doutníků. A jako hlavní vchod tradiční krkonošský guláš, který mě akorát nasytil k dokončení cesty. V Peci pod Sněžkou jsem vysílený, tak tedy rovnou nasedám na bus do Trutnova a následný přestup na vlak zpět.

Datum: 13.1. - 15.1. 2017

Cestovní plán

Krkonoše na 28km trase:Mapa treku:
https://mapy.cz/s/1kFgb

Trek Krkonoše 2017 víkend

Další články

Komentáře


klíčová slova: pohádkové krkonoše, krkonoše trek, harrachov, špindlerův mlýn, pec pod sněžkou, krkonoše bivak, zimní krajina, zima krkonoše, víkend krkonoše, vlakem na hory